e-Sevk Fişi Kontörü Talepleri Hakkında Bilgilendirme

Bilindiği üzere, e-Maden uygulaması kapsamında sevk fişi düzenleme işlemlerinde kalitenin, hızın, şeffaflığın artırılması ve arşivlemeyi kolaylaştırılması amacıyla elektronik sevk fişi düzenleme işlemleri 01/01/2019 tarihi itibariyle e-Sevk fişi modülü ile elektronik ortamda Genel Müdürlüğümüzce hizmete sunulmuştur.

Sektörün yeni uygulamaya uyum sağlayabilmesi açısından 01/04/2019 tarihine kadar kâğıt ve elektronik sevk fişlerinin birlikte kullanılması, bu tarihten itibaren ise yalnızca elektronik sevk fişi kullanılması planlanmıştır.

Kâğıt ve elektronik sevk fişlerinin birlikte kullanıldığı geçiş döneminin sonuna yaklaşılması nedeniyle Sevk Fişi Kontör Talep Etme Ekranı yetkililerin erişimine açılmıştır.

Sevk Fişi Kontör Talep Etme Ekranından en az 100 ve en fazla tek seferde 50.000 adet e-Sevk Fişi Kontörü talep edilebilecek ve oluşan otomatik tahakkukların Vakıfbank kurumsal tahsilat sistemi üzerinden tahsil edilmesi sonrasında alınan e-Sevk Fişi Kontörleri 01.04.2019 tarihinden itibaren kullanılabilecektir.

Mevcutta ellerinde kâğıt sevk fişi bulunanların 15/04/2019 tarihinden sonra Genel Müdürlüğümüze başvuru yaparak bu fişleri elden teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca teslim edilen kâğıt sevk fişleri kadar e-Sevk Fişi Kontörü hak sahiplerine tanımlanacaktır.

Not:

  • 1 adet kâğıt sevk fişi koçanında 25 yaprak bulunduğundan, 2019 yılı için 1 Koçan Sevk Fişi 19 TL ve 1 adet e-Sevk Fişi Kontörü 76 Kuruş olarak hesaplanacaktır.
  • e-Sevk Fişi ile ilgili tüm talep ve sorunlarınızı sevkfisi.bilgilendirme@mapeg.gov.tr mail adresine iletilebilirsiniz.

                                                       

Sevk Fişi\  Sevk Fişi Kontör Talebi

sevk fişi kontör talebi

 

 

Kontör Talep Kaydet

kontör talep kaydet