Kömür ve Metalik Madenlere İlişkin Sektör Toplantısı Düzenledi

6 Aralık 2018 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce “Kömür ve Metalik Madenlere İlişkin Sektör Toplantısı” MAPEG Konferans Salonunda düzenledi.

Toplantıya MAPEG Genel Müdür V. Sayın Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Mustafa Sever ve Sayın Uğur Salih Uçar, TKİ Genel Müdürü Sayın Ömer Bayrak, TTK Genel Müdürü Sayın Kazım Eroğlu, Koza Altın İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Salih Güzel, TÜPRAG Genel Müdürü Sayın Mehmet Yılmaz, metalik madenler ve kömür sektöründe yer alan özel şirketlerin üst düzey yetkilileri ile STK temsilcileri katılım sağladı.


Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Strateji ve Koordinasyon Daire Başkan V. Sayın Fatih PEKDEMİR, MİGEM bünyesinde 2017 yılından bu yana sürdürülen değişim ve dönüşüm programı kapsamında yapılan çalışmaları anlattı. MİGEM ve PİGM’in Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) dönüşümünün ETKB Bakan Yardımcısı Sayın Mithat CANSIZ’ın yönetiminde yürütülen kapsamlı bir çalışma olduğunu, gelinen noktada MAPEG’in ülkemizde tabii kaynaklarda öncü, proje üreten bir çatı kuruluş olacağını ifade etti.


Ardından kürsüye gelen MAPEG Genel Müdür V. Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN konuşmasında; yapılan toplantının Devlet ve özel sektör ile STK’lar arasında bir köprü vazifesi göreceğini, genel olarak madencilik sektörünün bir dönüşüm içerisinde olduğunu, özellikle iş güvenliği ve işçi sağlığını sağlamak adına birçok yeni adım attıklarını, artık nitelikli ve daha sık denetimler yapıldığını ve önceliğin insan hayatı olması nedeniyle de yapılan bu uygulamaların şart olduğunu belirtti.


Konuşmaların ardından panel kısmına geçilen toplantıda MAPEG Enerji Hammaddeleri ve Metalik Madenler Daire Başkan V. Sayın Mustafa Gökmen, Kömür Koordinatörü Sayın Birsen Kocaman, Metalik Madenler Koordinatörü Sayın İlker Ersoy ve yetkili mühendisler sektörün soru ve önerilerini cevaplandırdı.

 

Haberin fotoğrafları: