Daimi Nezaretçi Eğitimi Sınav Duyurusu

Daimi Nezaretçi Eğitimi Sınav Duyurusu

 

 

    “Daimi Nezaretçi Eğitimi  Online sınavı  19 Kasım 2020, Perşembe günü saat 12:30 ile 13:00 saatleri  arasında https://mapuzem.mapeg.gov.tr adresinden e-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız durumunda açılan sayfa üzerinden yapılacaktır. Belirtilen tarih ve saat aralığında sınava katılmanız önemle rica olunur. (Google Chrome kullanılması önerilir.)

    Söz konusu sınava internet alt yapısının iyi olduğu bir ortamdan ve bilgisayardan girilmesi sınav esnasında sorun yaşanmaması açısından büyük önem arz etmektedir. Sınav dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden ve 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 30 dakikadır. Her soru 5 puan değerindedir. Sınavlarda yüz puan üzerinden 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılır.

    Sınav bitiminde sonuçlar e-Maden uygulaması Eğitim/Sınav Puanlarım (https://emaden.migem.gov.tr/Egitim/SinavPuanlarim) adresi üzerinden görüntülenmektedir. Sınavdan 60 ve üzerinde puan alan adayların daimi nezaretçi sertifikası alabilmeleri için “Daimi Nezaretçi Uygulama Formunu” doldurmaları ve Genel Müdürlüğümüz tarafından uygun bulunması gerekmektedir.

    Maden Yönetmeliğinin 126. Maddesinin 2. Fıkrasında “Eğitim, teorik ve uygulamalı olarak verilir.” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği, açık işletme yöntemiyle çalışan herhangi bir maden ocağına tarafınızca başvuru yapılması ve “Daimi Nezaretçi Uygulama Formunda” yer alan alanların sahada bir gün için yapılan gözlemlere dayanılarak sınavda başarılı olan adaylar tarafından   doldurulması gerekmektedir. Uygulama formunun uygun bulunması halinde sertifikanız online olarak düzenlenecek ve E-Maden sayfanızdan görüntülenecektir. Uygulama formu sadece sınavda başarılı olanlar tarafından doldurulacak olup gerekli ayrıntılar daha sonra duyurulacaktır.