TOBB Madencilik Meclisinin 2021 Yılının İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisinin 2021 yılı ilk toplantısı Sayın İbrahim Halil Kırşan başkanlığında; kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün güncel sorunlarını görüşmek üzere 02 Şubat 2021 tarihinde webinar olarak gerçekleştirildi.

 Açılış konuşmasında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu madencilik sektöründe orman izinlerinde yaşanan sıkıntılar hakkında TOBB’un Tarım ve Orman Bakanlığı ile birebir çalışarak sektörü rahatlatacak düzenlemelerin gerçekleştirdiğini dile getirdi.

 

Açılış konuşmasının ardından, toplantının gündem maddesi olan “Madencilik Sektörüne Yönelik Olumsuz Algının Değiştirilmesine Yönelik Yapılabilecekler” hakkında iletişim uzmanı Sayın Ali SAYDAM bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, madencilik sektörünü kamuoyuna daha iyi ifade edebilmenin önemi ve bununla ilgili yapılabilecekler hakkında meclis üyeleri ve diğer katılımcılara bilgi verildi.

 

Söz konusu gündemle ilgili olarak meclis üyeleri ve katılımcılar, madencilik sektörünün yurt dışındaki örneklerinin takip edilmesinin ve sektörün kendini daha iyi ifade edebilmesi açısından madenciliğe teknik yönden yaklaşılmasının gerekliliği ve farklı iletişim kanalarının daha iyi kullanılmasının öneminden bahsetti.

 

Toplantıya, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Halit DURCEYLAN ve Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Sayın Emine Sergen KAZBEK katıldı.

.

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: