MAPEG Genel Müdürü Sayın Arslan NARİN Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 26-27 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenen GEOMINING Baku 2023 Uluslararası Jeoloji ve Madencilik Forumu'na katıldı.

Forumun açılışında bir konuşma yapan Sayın NARİN, ülkelerin kendi öz kaynaklarına yöneldiği günümüz koşullarda madenlerin oldukça önem kazandığını belirterek Türkiye'nin madencilik alanında üretim, ihracat ve istihdam anlamında her geçen gün ilerlediğini ve ülke madenciliğini uluslararası bir seviyeye taşıma yolunda emin adımlar attığını vurguladı. Sayın NARİN, Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti'nin sahip olduğu yer altı kaynakları potansiyelini, madencilik alanındaki deneyimleri ile birleştirerek iki ülkenin bulundukları coğrafyanın ekonomik kalkınmasına öncülük edeceğini belirterek bu tür iş birliklerinin uzun yıllar sürmesini dilediğini ifade etti.

Sayın NARİN konuşmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ile Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Kaynakları Kullanımı Devlet Ajansı arasında madencilik alanında niyet protokolüne imza attı.

GEOMINING Baku 2023 Uluslararası Jeoloji ve Madencilik Forumu'na MAPEG Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fatih DUMANLI ve 1. Hukuk Müşaviri Sayın Murat DEMİR de katıldı.

Resim Galerisi

Her Hakkı Saklıdır , © MAPEG 2024